אולקוס, כיב קיבה

עצירות היא בעיה נפוצה, שאינה מדוברת כמעט, ויש שסובלים ממנה מבלי שהם מודעים לכך. הגורמים לעצירות מגוונים וקשורים בהרגלי תזונה ושתיה, מצב נפשי וסיבות פיזיולוגיות ורפואיות שונות.

אנשים רבים סובלים מתופעה זו בשלב כלשהו בחייהם, והיא עלולה להופיע בכל גיל. יש להיות קשובים לגוף שלנו, ולשים לב לתדירות היציאות. חשוב לדעת כי במידה ומדובר על עצירות כרונית, ייתכן כי זה יוביל להתרחשות בעיות נוספות. בכתבה זו אענה על מספר שאלות נפוצות בתחום.

מה זה עצירות?

עצירות היא תופעה נפוצה מאד, ולעיתים הגורם הראשוני למחלות שונות. היא עלולה להופיע בכל גיל, מינקות ועד אנשים מבוגרים. לרוב אנשים אינם מודעים לכך שהם סובלים מהבעיה ובזמן תשאול בקליניקה התשובות שיתקבלו לגבי הרגלי היציאות יהיו “אני הולך לשירותים אחת ל- 3-8 ימים” או “יש לי קושי בהוצאה אבל אני רגיל”, “היציאות מלוות בכיווצים וכאבי בטן מרובים”. התופעה יכולה להתבטא בצואה יבשה, קושי גדול בהוצאה, חוסר התרוקנות או לחלופין קשיים ביציאות ושלשולים לסירוגין.

במצב תקין אדם ילך לשירותים בין פעם לפעמיים ביום, כשהוא לא סובל מכאבי בטן, שאין קושי בהתרוקנות או כל בעיה אחרת שעלולה לעכב את השהייה בשירותים. עצירות היא קושי בפינוי פסולת צואתית מן הגוף. אין מדובר במחלה אלא בסימפטום בלבד, המבטא פעולת מעיים קשה ולא תקינה, אשר מתבטאת בחוסר נוחות וחוסר התרוקנות, לעיתים בתחושות של כאבי בטן וכמובן תדירות יציאות נמוכה.

האם תסמיני העצירות הבאים מוכרים לכם?

 • יציאה רק פעם אחת בכמה ימים. התדירות יכולה לנוע מאחת ל-3 ימים ועד אפילו ל-10 ימים בין יציאה ליציאה, כשבדרך שגרה אמורה להיות יציאה מדי יום.
 • ישנה יציאה בכל יום, אך היא יבשה, נוקשה או מלווה בקושי ובשהות ממושכת בשירותים ואף תחושות של חוסר התרוקנות.

עצירות תסמינים נפוצים אצל מבוגרים

 • תדירות נמוכה של יציאות. יש לקחת בחשבון כי לא כל מי שאינו חווה יציאה במהלך היום בהכרח סובל מהפרעה זו. רק תדירות הנמוכה משלוש יציאות בשבוע משמעה עצירות.
 • יציאות קשות ויבשות
 • מאמץ בעת היציאה
 • היעדר תחושת התרוקנות גם לאחר יציאה עצירות
 • אובדן תיאבון
 • הרגשה כללית לא טובה

עצירות: זה קורה (כמעט) לכולם

עצירות היא הפרעה נפוצה, כאשר אחד מכל חמישה, כ-20% מהאוכלוסייה, סובלים ממנה. ככלל, נשים סובלות ממנה יותר מאשר גברים, ושכיחותה עולה בגיל מבוגר.

עצירות היא תופעה מעיקה ולא נעימה. טיפול בבעיה ברפואה סינית מניב תוצאות מעולות שמורגשות במהרה. פנו אלי להתאמת טיפול אישי עבורכם!

                 לפרטים ויצירת קשר: 074-7690918

מה גורם לעצירות? גורמי סיכון עיקריים

נהוג לחלק את התופעה לשני סוגים, לפי הסיבות מהן נבעה: עצירות תפקודית, הנובעת מתפקוד לקוי בתנועתו של המעי הגס; ועצירות משנית, שמקורה בגורמים חיצוניים – אורח חיים לקוי, תזונה, נטילת תרופות ועוד. אז למה יש עצירות?

התופעה עלולה להיגרם עקב:

 • שתייה מועטה: כשהעיכול מתבצע “על יבש”, תנועת המעיים איטית והצואה יבשה ונעה באיטיות בגוף.
 • תזונה לקויה: פחות מדי סיבים תזונתיים, צריכה דלה של פירות וירקות, צריכה גבוהה מדי של פחמימות, מזון תעשייתי ומעובד. זאת לצד תזונה דלה שאינה כוללת את כל אבות המזון, או תזונה שאינה מגוונת דיה.
 • פעילות גופנית לא מספקת: פעילות גופנית מניעה את הגוף, מאיצה את הדופק ואת זרימת הדם וגורמת לגוף לתפקד בצורה נמרצת ובכך למנוע מהבעיה להתרחש.
 • תרופות: עצירות היא אחת מתופעות הלוואי של טיפול תרופתי הניתן לחולי סרטן, ואלה נוטים לסבול מתופעה זו. גם תרופות פסיכיאטריות, תרופות לטיפול בבעיות בלחץ הדם ואחרות עלולות לבעיה כתופעת לוואי.
 • הריון: עקב סיבות דוגמת השינוי ההורמונאלי שעובר גוף האישה במהלך הריון, הלחץ שמפעיל הרחם ההולך וגדל על הקיבה ומערכת העיכול (מה שמסביר גם צרבת בהריון) או תוספי הברזל הניתנים לחיזוק האישה ועוברה. כמו כן, התופעה יכולה להיגרם גם עקב תפקוד לקוי או חולשה של שרירי רצפת האגן.
 • מחלות נוירולוגיות: מחלות אלה פוגעות במערכת העצבים, ועצירות עלולה להיות אחת מתופעות הלוואי. בין המחלות ניתן למנות טרשת נפוצה, פרקינסון, אירוע מוחי או כל פגיעה מוחית אחרת ועוד. מידע נוסף על הקשר בין מחלות נוירולוגיות לעצירות תמצאו כאן.
 • מחלות ובעיות הקשורות במעי הגס, דוגמת דלקת במעי הגסקוליטיס כיבית, האטה בפעילות התקינה של המעיים ועוד.
 • סטרס ומתח נפשי רב
 • תת פעילות של בלוט התריס
 • זיהום
 • תופעות לוואי עקב בעיה רפואית כלשהי

 

עצירות כרונית: למה היא גורמת?

עצירות כרונית גורמת לתחושת אי נעימות, כאבנפיחותגזים, עייפות ועלולה לגרום לבעיות נוספות בהן בעיות עור, כאבי ראש חזקים וכאבים אחרים, תחושת יובש בפה, דלקות במערכת העיכול, טחורים, פיסורה ועוד.

רפואה סינית עוזרת לשיפור התפקוד של מערכת העיכול, משפרת את תנועת המעי, מפחיתה סטרס וכן מעלה חיוניות ומחזקת את מערכת החיסון

 

דרכי טיפול בעצירות

להלן שלוש השיטות העיקריות לטיפול:

 • השיטה המערבית מספק ברובו, במידה ונשללה כל מחלה אחרת שמחייבת התייחסות קודמת, שימוש בתכשירים שונים כגון: חומרי סיכה, משלשלים, תכשירים מרככי צואה או תכשירים ממריצי פעילות המעי. השמות המוכרים הם “נורמלקס”, “אבילאק”, “לקסעדין” ועוד.
 • טיפול טבעי בעצירות, בהתאם למאפייני הרפואה הסינית, נמצא יעיל ויכלול שינוי תזונתי אשר יותאם אישית למטופל עם דגש על מזונות מרובים בסיבים תזונתיים, מזונות מלחלחים, עשירים ומגוונים.
 • טיפול בעצירות בשיטת הדיקור הסיני מאפשר איזון פנימי של הגוף, שיפור המטבוליזם, יצירת תנועת מעיים ונוזלים טובה יותר על מנת לעודד פעילות מעיים תקינה וחיזוק של מערכת העיכול.

 

צמחי מרפא סיניים נרקחים בצורה אישית שנבנית עבור המטופל ובהתאם לאבחנתו.

סובלים מהתופעה? צרו קשר עוד היום למידע על טיפול טבעי המבטיח שיפור מיידי

טיפול בעצירות בדיקור סיני ובצמחי מרפא משפר את תפקוד מערכות הגוף, מפחית אותה ומונע הישנותה

טיפול טבעי בעצירות – דיקור סיני, צמחי מרפא ולא רק

טיפול בעצירות ברפואה סינית יכלול אבחון מקיף, שנועד להתחקות אחר הגורמים לה, ולאבחן מצבים של חוסר איזון במערכות הגוף. טיפול טבעי בעצירות כולל דיקור סיני והתאמה אישית של צמחי מרפא. שני אלו מביאים לחיזוק התפקוד של מערכת העיכול, שיפור של תנועת המעי, הפחתת הסטרס ושיפור מצב הרוח וכן העלאת החיוניות וחיזוק מערכת החיסון ואף למנוע מצבי דלקת במעי. טיפול ברפואה סינית הינו יעיל ומספק פתרון לעצירות, שלעתים ניכר כבר לאחר מפגשי הטיפול הראשונים. הטיפול מלווה בהמלצות תזונה פשוטות ליישום, שמסייעות להקל עליה ולמנוע את חזרתה בהמשך.

טיפול בעצירות ברפואה סינית מניב תוצאות מעולות שמורגשות במהרה. פנו אלי להתאמת טיפול אישי עבורכם!

לפרטים ויצירת קשר: 074-7690918

מאיה נאור
המלצה חמה לטיפול טבעי במעי רגיש