תמונה של קקטוס עדין וצמחי מרפא

התקפי שלשול פתאומיים לפנות בוקר, רחשי בטן, בטן נפוחה ואי נוחות

מאיה נאור

מטפלת במבוגרים וילדים בקליניקה ברמת אביב.

המלצה חמה לטיפול טבעי במעי רגיש

אבנר, בן 69, פנסיונר. מלמד, כותב ומצלם. אבנר מספר בפגישתנו הראשונה שהוא סובל מזה חמש שנים מתופעות של שלשולי בוקר פתאומיים, שמעירים אותו סביב השעה 5:00 בבוקר. בכל פעם שמופיעים שלשולי הבוקר, הוא נאלץ לרוץ כ-4-5 ריצות דחופות לשירותים, ולאחר מכן ההתקף חולף. אבנר מדווח שבעבר אירועי השלשול היו קורים אחת לשבועיים. כשהגיע אלי לקליניקה סיפר שהעניין הוחמר, והתופעה מתרחשת פעמיים בשבוע. הוא מתאר יציאות דחופות עם צואה מסריחה, מלווה ברעשי בטן חזקים, וכן תחושה של  “בטן גועשת”.

בדיקות קולונוסקופיה שעבר אבנר לאורך השנים יצאו תקינות לחלוטין. בדיקות הדם של אבנר תקינות, למעט מדדי דלקת פעילים קלות, יתכן שבשל כאבי הגב מהם סובל שנים רבות. ערכי ויטמין B12 נמוכים וגם המוגלובין נמוך.

מתחילים טיפול משולב: דיקור, תזונה וצמחי מרפא

לאחר מפגש ראשון, שבו ערכנו תשאול ואבחון התחלנו בטיפול של דיקור, ואבנר החל ליטול פורמולה של צמחי מרפא בשילוב טבליות כורכומין. כבר לאחר מפגש אחד הרגיש אבנר הטבה. בעיות עיכול כדוגמת השלשולים מהם סבל אבנר קשורות קשר הדוק לתזונה. על כן המלצתי לאבנר להוריד מן התפריט מזונות שיוצרים עודף חום במערכות הגוף, ובתוכם מזון מטוגן, חריף או מתובל מאד. הוספנו לתפריט של אבנר מזונות מחזקי עיכול, ובהם ירקות כתומים, מרקים, שייקים מסוננים ועוד.

הטבה משמעותית והיעלמות התקפי השלשול תוך זמן קצר!

כעבור שלושה מפגשים חש אבנר הטבה משמעותית. המשכנו בטיפולי דיקור, התאמה של התזונה למצב בריאותו, על מנת לחזק את מערכות הגוף, ולהשיב לאבנר את החסר והחיוני לו מבחינת ויטמינים וחיזוק הדם. טיפולי הדיקור נועדו לאזן את מערכת העיכול ופעולתה, להסדיר את פעולת שרירי המעי, וליצור רגיעה ואיזון נפשי, שיכולים גם הם לתרום להטבה בריאותית והפסקת ההתקפים. כעבור מספר שבועות קצר השתפר מצבו של אבנר מאד, וניתן היה להפחית את תדירות המפגשים הטיפוליים. כיום, מצב הבטן והעיכול טוב ויציב: הנפיחות, הגזים, השלשולים ותחושת אי הנוחות – כל אלו פחתו ונעלמו. אבנר מוסיף להגיע לקליניקה לשם תחזוק ושימור של המצב הקיים, ולשם טיפול והתייחסות לכאבי הגב מהם הוא סובל.


לכל המאמרים >