אולקוס, כיב קיבה

מחלות עור

אטופיק דרמטיטיס – Atopic Dermatitis

מהי דלקת עור אטופית?

אטופיק דרמטיטיס, היא דלקת כרונית של העור המוכנה גם “אסטמה של העור”, המאופיינת בגרד כרוני ופריחה באזורים שונים בגוף – פנים, קרקפת, כפות ידיים, כפות רגליים ובקפלי הגוף.

הסימנים הנפוצים ביותר בקרב חולי אטופיק הם גרד ועקצוץ בלתי פוסק. בנוסף ניתן לראות תפרחת אדומה ויובש של העור, נזלות אלרגיות, אסטמה, דלקת עיניים, אלרגיה למזון ועוד.

מהם הסימפטומים של אטופיק דרמטיטיס?

הסימפטומים של דלקת עור אטופית, עלולים להחריף במצבי לחץ ומתח נפשי, שינויי מזג אוויר ושינויי טמפרטורה, דלקות חיידקיות שונות, מגע עם בדים או חומרי כביסה מסויימים ולעיתים ללא כל סיבה ידוע.

התופעה נפוצה מאד בקרב ילודים ותינוקות צעירים כלשרוב תהיה הטבה משמעותית בגיל ההתבגרות.

מהו הטיפול המערבי באטופיק דרמטיטיס?

מבחינה מערבית הטיפול יתבסס ברובו על שימוש של משחות להקלה בתופעות הגרד והפחתת הדלקת, בחלק גדול מהמקרים ישתמשו בקורטיזון משחה סטרואידית, שלא מומלץ לקחת לאורך זמן בשל תופעות הלוואי והפגיעה שעלולה לעשות.

הטיפול ברפואה הסינית מטרתו לאזן את הגוף מבפנים, לטפל בתופעות הגרד ולסלק חום. לחזק את המערכת החיסונית ולהביא לרגיעה פיזית ונפשית של המטופל ובכך להשיב לו את איכות החיים. הטיפול כולל דיקור סיני, טיפול בצמחי מרפא, שינוי תזונתי ושימוש במשחות טבעיות במידת הצורך.

משך הטיפול תלוי בחומרת המצב של המטופל, כשלרוב ניתן לראות הטבה משמעותית ומהירה, אך לעיתים זה יכול לקחת כחודשיים-שלושה ולעיתים אף יותר.

הרפואה הסינית יודעת לאבחן את שורש הבעיה באטופיק דרמטיטיס ומביאה לרוב לשיפור משמעותי עד החלמה מלאה.

 

אקנה – Acne

מהי מחלת האקנה?

אקנה היא מחלה שכיחה מאד בקרב בני נוער ומתבגרים וכן אצל נשים בכל הגילאים. מופיעה לרוב בשל חוסר איזון הורמונלי, עור שומני וחיידקים הנמצאים על גבי העור.

מהן הסיבות להתפרצות מחלת האקנה?

אקנה נגרם כתוצאה של הפרשת סבום (חלב)-חומר שומני, המופרש מבלוטות החלב אל זקיקי השיער ומטרתו ללחלח את העור ולמנוע אובדן נוזלים. תאי עור מתים והפרשת חלב מוגברת מביאים לסתימה בנקבוביות שגורמת להופעתם של ראשים לבנים שיכולים לעבור תהליך חימצון ולהפוך לראשים שחורים. מכאן והלאה תופיע צורת אקנה שונה אצל כל מטופל ובהתאם למצבו. המקומות הנפוצים ביותר בהם יופיע האקנה יהיה באזור הפנים, גב, כתפיים ובית החזה.

מהו הטיפול המערבי במחלת האקנה?

הטיפול המערבי לרוב כולל שימוש בסבונים מייבשים וקרמים דלי שומן שעלולים לגרום לגירוי ואף להחמרה. משחות אנטיביוטיות שונות או אנטיביוטיקה במתן דרך הפה, שלרוב השימוש בה ממושך, מצב שעלול להזיק ולהחמיר את המצב בסיום הלקיחה. כשכל אלו לא עוזרים, רופאי עור ימליצו על שימוש בתרופה שנקראת “רואוקוטן”, תרופה בעלת תופעות לוואי קשות כגון עייפות, דיכאון, פגיעה בראיה תופעות הקשורות במחזור, יובש גדול בכל הריריות בגוף, המחייבות מעקב רפואי צמוד בעת נטילת התרופה.

הטיפול ברפואה הסינית מטרתו להביא לאיזון פנימי, הרגעת נפש, חיזוק המערכת החיסונית וניקוי הגוף מרעלים. הטיפול כולל דיקור סיני שמטרתו לאזן ולחזק את הגוף מבפנים, שימוש בפורמולת צמחי מרפא אשר מותאמת אישית לכל מטופל על פי האבחנה וחומרת האקנה, שעוזרת לאזן את פעילות בלוטות החלב, ולהפחית את הרעילות, החום, השומניות והאדמומיות מהם סובל המטופל, מחזקת ותומכת בגוף. המלצות תזונה, שימוש במשחות טבעיות ותוספי תזונה במידת הצורך.

הטיפול באקנה ברפואה הסינית הוכח כיעיל בהקלה על הסימפטומים, ריפוי ואף מניעה לאורך זמן.

 

אלופציה אראטה – Alopecia Areata

מהי אלופציה אראטה?

אלופציה היא תופעה של התקרחות פתאומית בה המטופל חווה אובדן פתאומי של השיער, ללא כאבים וללא צלקות. באלופציה כל אזור נושא שיער עלול להפגע. הנפוץ ביותר הוא אזור הקרקפת אך יכולה להופיע גם באזורים אחרים כגון גבות, ריסים, זקן או במצבים קשים יותר בכל הגוף. ההחלמה יכולה להיות חלקית או מלאה ולא ניתן לצפות מראש את תהליך ההחלמה. נפוץ לראות אירועים של הטבה והחמרה לסירוגין.

מהו הטיפול המערבי במחלת האלופציה אראטה?

מבחינת הרפואה המערבית אין טיפול ודאי, המחלה יכולה להופיע ולהעלם בספונטניות ללא צפיה מראש. הטיפול לרוב כולל שימוש במשחות סטרואידיות במריחה מקומית שלא נמצאו מאד יעילות לאורך זמן, הזרקת סטרואידים לאזור המקריח, אשר מעכבת את הפעילות של המערכת החיסונית. שם נפוץ של תכשיר הוא “מינוקסידיל” – תרופה להורדת לחץ דם שנמצאה יעילה וגורמת לזרוז בצמיחת השיער. במצבים בהם הטיפול המקומי לא יעיל יינתן טיפול סיסטמטי ולא רק מקומי.

הטיפול ברפואה הסינית כולל דיקור סיני שנעשה מקומית, מטרתו לשפר את זרימת הדם לאזור, לאזן ולחזק את מערכת החיסון ולהרגיע את הנפש. שימוש בצמחי מרפא לחיזוק הכליות, שיפור זרימת הדם והרגעה מערכתית כללית.

שילוב של הרפואה המערבית והרפואה הסינית יתנו ביחד את המענה היעיל והמהיר ביותר ברמה הפיזיולוגית והנפשית. ברוב המקרים ניתן לראות שיפור בצמיחה של השיער ובהצלחה בטיפול, אך קיימים מקרים קשים יותר שלא תמיד יגיבו לטיפולים.

לפרטים ויצירת קשר: 074-7690918

מאיה נאור
המלצה על טיפול באקנה
המלצה על מאיה נאור בעקבות טיפול ב אלופציה אראטה