מאיה נאור בקליניקה

רפואה סינית

הרפואה הסינית היא רפואה קדומה, נטורליסטית ופשוטה אשר הועברה מאב לבן. יסודות הרפואה הסינית מתועדים בכתובים בני למעלה מ-3500 שנים. במאה ה-3 לפני הספירה, איגד הקיסר המיתולוגי – הקיסר הצהוב, את מרבית הידע שלו ל”ספר השאלות הפשוטות” שלימים הפך להיות הספר עליו מבוססים עקרונותיה של הרפואה הסינית, תוך התייחסות להבנת חוקי הטבע והשפעתם הישירה על בריאותנו.

chinese1 chinese2 chinese3

שיטות האבחון ברפואה הסינית

האבחנה הסינית מבוססת על הסתכלות, מישוש, הרחה, הקשבה, תשאול וכמובן אבחון דופק ולשון. בעזרת כלים אלו, יכול המטפל להגיע לשורש המחלה- הסיבות להיווצרותה ולענף המחלה- התסמינים מהם סובל המטופל ולתת מענה מיידי הן מבחינת הקלה על הסימפטומים והן מבחינת שיפור באורח החיים.

“ריפוי מחלה חובה לחפש דרך השורש”- ספר השאלות הפשוטות

לפרטים ויצירת קשר: 074-7690918

טיפול ברפואה סינית כולל

דיקור סיני (אקופונקטורה)

שיטת טיפול זו הינה אחת משיטות הטיפול העתיקות ביותר ברפואה הסינית.

הדיקור נעשה על ידי שימוש במחטים חד-פעמיות, עדינות וסטריליות ומטרתו להחזיר את האיזון הפנימי של הגוף והנפש.

צמחי מרפא סיניים

צמחי המרפא הינם אחד מהמרכיבים העיקריים בטיפול במכלול המחלות ברפואה הסינית.

לכל מטופל מותאם הרכב צמחים אישי (פורמולה), שמתייחס לתסמינים עליהם הוא מדווח, הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי. ישנם כיום מחקרים רבים המוכיחים את יעילותה הרבה של רפואת הצמחים בטיפול במגוון רחב של בעיות.

המלצות תזונה

מזון הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבריאות האדם. תזונה מאוזנת ונכונה היא הבסיס לאיכות חיים טובה. לתזונה חשיבות רבה בתמיכה וטיפול במחלות קיימות (הפרעות עיכול, מחלות עור, בעיות נשימה,  בעיות גניקולוגיות ועוד) ומניעה של היווצרות מחלות עתידיות. לכן, אין מזון שמתאים ומומלץ לכולם, והמלצות התזונה יעשו בהדרגה ובהתאמה ולכל מטופל בצורה אינדיבידואלית.

לפרטים ויצירת קשר: 074-7690918